Müşterilerinizin mi yoksa çalışanlarınızın iç görüleri daha değerli?


Müşterileriniz ve çalışanlarınız, işletmenizin devamı için hayati önem taşır. Birçok firma müşteriyle temas noktalarında müşterilerden aldığı geri bildirimlerin önemini en üst noktaya koyuyor ve çalışanlarının iç görüsünü ikinci plana atıyor. Hatta müşterilerini çalışanlarından daha iyi tanıyor. Çalışanların başarısı işletmeyi ayakta tutan en önemli konuyken onların düşüncelerini, iç görülerini öğrenmek işletmeler için büyük önem taşımalıdır.


Çalışan memnuniyeti için yapabileceğiniz birkaç noktaya göz atın:


[if !supportLists]1) [endif]Her çalışan özeldir, onların fikirlerine önem verin.


Yılda bir kez yapılan çalışan memnuniyet anketleri çalışanlarınızın gerçek düşüncelerini, iç görülerini, beklentilerini tanımlamakta ne yazık ki yetersiz kalıyor. İş dünyası hızlı değişiyor bu hıza ayak uyduran bir sistem gerekiyor. Her çalışan, takdir edilmesi ve teşvik edilmesi gereken farklı özlem ve motivasyonlara sahiptir. İş hızının da çarpıcı bir şekilde artmasıyla yalnızca yılda bir kez çalışanların görüşlerini almanız, iyileştirme ve yenilik yapma fırsatlarını kaçıracağınız anlamına geliyor.


Aynı müşteri iç görüsü gibi, çalışma tarzı, yaşı, pozisyonu ile uyumlu kişiselleştirilmiş geri bildirim mekanizmalarına artık ihtiyaç var. Ayrıca, çalışanlarınız arasındaki grupların nasıl ilerlediğini izlemek, temel metriklerinizde düşüş gözlemlediğiniz anda harekete geçebilmek için çalışanlarınızı düzenli olarak analiz etmeniz gerekiyor.


[if !supportLists]2) [endif]Çalışanlarınızla sürekli diyalog içinde olun.


Yıllık çalışan anketleri veya perfermons değerlendirmeleri çalışanlar ve onların ihtiyaçları hakkında kısıtlı bilgi sağlar. Daha az sorulu, daha odaklı, daha sık yapılacak anketlerle çalışanlarla sürekli bir diyalog içinde olabilirsiniz. Böylece daha hızlı davranarak, çalışan memnuniyetinizi de yükseltebilirsiniz. Sorunların hızlıca çözüldüğünü görmek çalışanları daha fazla geri bildirim vermeye de teşvik eder. Günün sonunda, gelen bildirimleri analiz ederek bir çalışan stratejisi oluşturabilirsiniz.


[if !supportLists]3) [endif]Tüm sonuçları tek bir kanaldan yönetin.


Şirketler pazarlama, bilgi-teknolojileri, müşteri hizmetleri gibi bir çok departmandan iç görüler toplamalı, insan kaynakları ve iç iletişim departmanları ihtiyaçları analiz ederek, çıkan sonucu departmanların aksiyon alabileceği bir şekle getirip şirket içinde sunmalıdır. Bu noktada tüm anketleri ve çalışan iç görülerini tek bir kanaldan yürütmenin de avantajı vardır. Ölçeklenebilirlik, esneklik ve sürdürebilirlik sağlar.


[if !supportLists]4) [endif]Sonuçları istediğiniz an, istediğiniz yerden takip edin.


Müşteri deneyiminden sorumlu olanlar, bir bakışta, tüketicilerin aldıkları hizmeti nasıl derecelendirdiklerini görebilir ve potansiyel sorunları belirlemek ve gidermek için ayrıntıları inceleyebilir. Çalışan iç görü alanında benzer yeteneklere ihtiyaç vardır. Elde edilen bilgilerin İK ve işletme yöneticileri tarafından zamanında kullanılabilmesi gerekir. Her zaman herhangi bir cihazdan erişilebilen, çalışan iç görü verilerinin bir araya getirilmiş, güncellenmiş bir görünümü yalnızca İnsan Kaynakları'nın kendi operasyonlarını bildirmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda şirket çapında stratejik karar verilmesini de sağlar.


Müşteri deneyimini iyileştirmek ve en iyi çalışanları korumak, anketlerde üst düzey yöneticilerin en çok önem verdiği iki noktadır. Bu nedenle müşteri deneyimini geliştirmek için yapılan tüm çalışmaların, çalışan deneyimini geliştirmek içinde uygulanması gereklidir. Cloud4Feed çözümüyle, hem çalışanlarınızın hem müşterilerinizin deneyimlerini, memnuniyetlerini ölçebilir, anlık olarak takip edebilir, zaman içerisindeki değişimlerini inceleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: www.cloud4feed.com


Son Paylasımlar
Arsiv
Etiketler
Kategoriler
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

İletişim/ Contact 

Takip edin/

Follow us

Sultanselim Mh. Hümeyra Sk. NEF09 B-Blok D:59 Kağıthane -Istanbul

info@acsight.com

 

+90 212 963 0150

  • White LinkedIn Icon
  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White YouTube Icon

© Copyright 2018 Acsight. All Rights Reserved.