Bir Pazarlama Aracı olarak Wi-Fi!


Yıllar geçtikçe Wi-Fi işletmelerin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Wi-Fi bağlantısı hayatı kolaylaştıran bir ürün olmanın ötesinde etkili bir pazarlama aracı olmuştur. İşletmeler müşterilerine sundukları ücretsiz Wi-Fi sayesinde kullanıcı verisi havuzu oluşturmakta ve bunu fırsata dönüştürmektedirler. İşletmeler Wi-Fi ile sunduğu hizmetlerine değer katmakta ve müşterilerini tanıyarak onların ihtiyaçlarına göre kendi kaynaklarını organize etmektedir. Sonuç olarak işletmeler bu yolla müşteri memnuniyetini ve yatırım karlılıklarını arttırmaktadır.


Wi-Fi’yi kullanarak işletmenize katabileceklerinize bir göz atın:


1. Güçlü bir veritabanı oluşturun.


Klasik anlamda iletişim formlarını kullanarak bilgi toplamak çoğu işletmenin en temelde kullandığı yöntemdir. Ücretsiz Wi-Fi hizmeti bunu en iyi şekilde yaparak, işletmelere yardımcı olur. Wi-Fi’ye bağlanabilmek için basit ve kısa bir açılış sayfası hazırlayabilir ve ziyaretçilerinizin bilgilerini hızlıca toplayabilirsiniz. Elde ettiğiniz veritabanını kullanarak ziyaretçilerinizle iletişime geçip ürünlerinizi tanıtabilir, markanızı güçlendirebilirsiniz.


2. Tüketicilerinizin davranışlarını keşfedin.


Günümüzde çoğu müşteri ücretsiz Wi-Fi beklentisi içindedir. Ücretsiz Wi-Fi hizmeti eğer doğru bir şekilde yönetilirse, müşterilerinizin sosyal medya ve benzer sitelerde görünür olan bilgilerini toplayabilir ve bu bilgiler sayesinde tüketicilerinizin davranışlarını analiz edebilirsiniz. Müşterilerinizden ürün ve hizmetlerinizle ilgili geri bildirim toplayabilir, böylece pazarlama faaliyetlerinizi müşterilerinizin istekleri doğrultusunda şekillendirebilirsiniz. Müşteri memnuniyetinizi arttırarak sadık müşteriler elde edebilirsiniz.


3.Müşterilerinizin işletmenizi başkalarına önermelerini sağlayın.


Ağızdan ağza reklam inanılmaz bir promosyon aracıdır. Sunacağınız ücretsiz Wi-Fi hizmetiyle bu reklamı yapabilirsiniz. Wi-Fi sayesinde keşfettiğiniz tüketici davranışları bilgisini aşağıdaki yollarla kullanabilirsiniz:

 • Sunacağınız kişiselleştirilmiş tekliflerle tüketici deneyimlerini güçlendirebilirsiniz.

 • Otomatik mesajlarla işletmenizi ziyaret ettikleri için teşekkür mesajı gönderebilirsiniz.

 • Sosyal medya hesaplarıyla giriş yapmalarını sağlayarak, sosyal medya üzerinden etkileşime geçebilirsiniz.

 • Düzenleyeceğiniz aktivitelere davet edebilirsiniz.

 • İşletmenize tekrar gelmelerini sağlayacak ödüller/kuponlar sunabilirsiniz.

Tatmin olmuş müşteriler her zaman etrafında sizin ürününüze/hizmetinize benzer arayışlarda olan insanlara sizi önereceklerdir. Bu yolla işletmenizin müşteri alt yapısı oldukça artacaktır. Ayrıca bu yöntem diğer pazarlama araçlarına göre çok daha ekonomik bir reklam aracıdır.


4.İç işlerinizi takip edin.


Kaliteli bir wifi bağlantısıyla beraber kullanacağınız doğru aplikasyonlar ve araçlar sayesinde çalışanlarınız ofis içindeki hareketlerini ve operasyonlarını takip edebilirsiniz. Çalışanlarınız en çok zamanı nerede geçirme eğilimi içindeler, gün içindeki wifi sinyallerinin en zayıf ve güçlü olduğu zamanlar neler vb. gibi bilgileri öğrenebilirsiniz. Tüm bu bilgiler işletmenizin doğası ve iç işleyişiyle ilgili size bilgi verecektir. Bu bilgilere göre çalışma verimlilğini düzeltebilir ve işletmenizin performansını arttırabilirsiniz.


5.5651 nolu Yasa Yükümlülüklerinizi Yerine Getirin.


Wi-Fi hizmetinin tüm avantajlarına ek olarak 5651 nolu yasa gereği log tutma yükümlülüklerinizi yerine getirebilir ve misafirlerinizin yasal olmayan içeriklere ulaşmasını engelleyebilirsiniz.


Sonuç olarak Wifi’nin sunduğu tüm bu özellikler sayesinde güçlü bir marka inşa edebilir ve rekabette bir adım yukarıya çıkabilirsiniz. Bir Acsight çözümü olan “Social W-Fi” ile tüm bu faydaları işletmenize kazandırabilir, işletmenizi bir adım yukarıya taşıyabilirsiniz.


Social Wi-Fi ile ilgili detaylı bilgi almak için: https://www.acsight.com/wi-fi-pazarlama

Son Paylasımlar
Arsiv
Etiketler
Kategoriler
Follow Us
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square

İletişim/ Contact 

Takip edin/

Follow us

Sultanselim Mh. Hümeyra Sk. NEF09 B-Blok D:59 Kağıthane -Istanbul

info@acsight.com

 

+90 212 963 0150

 • White LinkedIn Icon
 • White Facebook Icon
 • White Twitter Icon
 • White YouTube Icon

© Copyright 2018 Acsight. All Rights Reserved.